JAK NA TO?


Věc se má tak - 23. 3. 2016 byla naše kapela Dezinfekce vyhlášena jako vítěz ankety Žánrový anděl 2015 v kategorii punk/hardcore. Nám cena samotná sice nic moc neříká, ale řekli jsme si, že i přesto se pokusíme zařídit, aby celej ten cirkus byl k něčemu dobrej.

Takže jsme slíbili, že Anděla vydražíme a získanou částku dáme na dobročinný účely... měli jsme na výběr v zásadě dvě varianty - vtrhnout s Andělem na nějakej dražební server, s tím, že tam oslovíme jen omezenej počet zájemců (těch, co jsou zaregistrovaný), nebo zařídit e-mail a webovou stránku, kde budeme pravidelně zveřejňovat, kolik kdo (pouze iniciály) přihodil. Druhá varianta se nám zdá lepší.

Takže ten e-mail je andel.je@volny.cz

web tady (pokud na něj zrovna nekoukáš):

https://andel-je-volny.webnode.cz/

facebook

https://m.facebook.com/andeljevolny

https://www.facebook.com/andeljevolny

https://fb.me/andeljevolny

Vybraný peníze půjdou prostřednictvím Budweis Ladies na pomoc Jakubu Skálovi. Víc informací najdete níže...

... Nevíme, jestli vybereme pár stovek, pár tisíc nebo víc, děláme to prvně...

...ale teď jsi na řadě TY

  A VÝSLEDEK ?


...18. 11. 2017 jsme uspořádali  (DEZINFEKCE + BUDWEIS LADIES) benefiční koncert... 

...celkový výtěžek 14300, - + 811,-  půjde na podporu dvou rodin s dětmi trpícími autismem...

Jakub

...

Dobrý den,

děkujeme, že Vám není lhostejné, jak v naší zemi žijí rodiny s postiženými dětmi. Níže je krátce popsán náš příběh.

Náš syn se narodil po náročném těhotenství a jeho první kontakt se světem nebyl šťastný, špatně se adaptoval a první čtyři dny svého života strávil na jednotce intenzivní péče dětské neonatologie. Zhruba do šestého měsíce se vyvíjel jako zdravé dítě. Následně se však začal psychomotorický vývoj bez zjevného důvod opožďovat.

Vše vyvrcholilo kolem tří let věku. Jakub byl jako neřízená střela - nerozuměl nám, neposlouchal, trpěl záchvaty vzteku a křiku, skákal pod auta, lezl po parapetech, utíkal... . Vývoj řeči se zastavil. A Jakub měl nastoupit do mateřské školy. Absolutně to nezvládal, lezl po oknech, křičel, rozsvěcel, zhasínal, pouštěl vodu... . Musela mu být přidělena asistentka pedagoga.

Hledali jsme pomoc všude, kde se dalo. Kolotoč vyšetření skončil v pražské APLA, kde nám potvrdili to, co jsme tušili - náš syn má dětský autismus, těžkou vývojovou dysfázii, těžkou poruchu komunikace, poruchu aktivity a pozornosti, poruchu opozičního vzdoru atd.

Na Jakubovi není na první pohled nic vidět, vypadá jako zdravé dítě, proto ho většina lidí má za nevychovance a nás za špatné rodiče. Soustavně narážíme na nepochopení a odsudky, netoleranci ze strany většinové společnosti.

Kubík si postupně zvykal na prostředí v mateřské škole a byl schopen v ní trávit stále více času - začal na 2 hodinách denně. Dnes je schopen integrace do běžné základní školy, ale neobejde se bez asistenta pedagoga - musí být neustále pod dozorem. Asistent pedagoga je státem hrazen pouze po dobu výuky. Zbytek je na nás, na rodičích, prarodičů pro hlídání či vyzvedávání využívat nemůžeme.

Od stanovení diagnózy jsme soustavně hledali pomoc a radu, jak se synem pracovat. Bohužel situace byla více než smutná. Ve speciálně pedagogickém centrum nám byli schopni nějak poradit tak prvního půl roku, pak Kubík stagnoval. S jinými rodiči jsme dokonce založili občanské sdružení, abychom měli alespoň nějakou oporu, v okolí nic jiného neexistovalo. Používali jsme metodu pokus - omyl, po večerech vyráběli pomůcky, abychom syna vtáhli do našeho světa. Nejvíce nám nakonec pomohla APLA - soukromá společnost (Asociace Pomáhající Lidem s Autismem). Její služby jsou skutečně profesionální, ale také náležitě drahé - čtyřdenní terapeutický pobyt - Kč 10 000 apod.

Veškerou naši sílu, čas, energii a finanční prostředky (vyšetření, terapie, pobyty, nákup pomůcek, učebních materiálů, asistence...) jsme investovali, investujeme a hodláme investovat do co možná nejvyššího stupně začlenění našeho postiženého syna do společnosti. Chceme jej naučit samostatnosti a v rámci možností i soběstačnosti. Víme, že bude po celý život potřebovat určitou dopomoc a také si uvědomujeme, že jako rodiče tu pro něj nebudeme věčně.

Rodinné situaci bohužel příliš nepomohlo ani to, že mladší bratr Kubíka se musí vypořádávat s lehčí formou dysfázie. To sice není neřešitelný problém, ale klade to na nás další nároky.

Děkujeme všem, kteří uvažují o podpoře podobně postižených rodin, jako je ta naše.Jan a Pavla Skalákovi

Budweis Ladies

...vlastními slovy...

Přijdete na koncert a hned na vás čeká pán s kasičkou a razítkem. Zaplatíte vstup a v tom okamžiku jste přesunuti do klubu, do víru dění a ocitáte se v euforii. Zdravíte jednoho známého za druhým, poskakujete v rytmu hudby a popíjíte kvalitní nápoj. Je to relax od všedních dnů, od běžných starostech. Přijde čas, kdy se z toho stane klasický sobotní večer až příliš stereotypní a vaši náladu nepozvedne ani dobré pití, muzika, ani skvělý sex. Rozhlídnete se kolem sebe a už se nepřestanete dívat, začnete mluvit nahlas, a toho pána s kasičkou proměníte na jednu z nás, která vaše peníze pošle lidem, zvířatům, zkrátka těm, kteří to opravdu potřebují. Nezní to dobře? Stačí si ráno přečíst noviny a už se na vás valí negativní informace z celého světa. Na jedné stránce se dozvídáte, že někdo vyhodil svého domácího mazlíčka z auta a odjel. Pokud vás to neodradilo ve čtení, pokračujete na další stránku, kde čtete příběhy rodin, které mají vážně nemocné dítě, ale žádné finanční prostředky a neví, jak dál. Na světě je spousty lidí, zvířat, kterým můžeme pomoct. Nám není jedno, co se kolem nás děje. Nejsme lhostejný k problémům druhých. Jsme Budweis Ladies, jsme čtyři holky, co dělají benefiční koncerty na pomoc těm, kteří to právě potřebují.

Snažíme se pořádat alespoň 4 benefiční koncerty do roka. Většinou samy rozhodujeme o tom, komu vybranou sumu darujeme, ale taky se nám poštěstí a někdo se na nás sám obrátí se svou životní situací a prosbou o možnou pomoc. Snažíme se vyvarovat organizacím, které jsou podporované například nějakou církví, protože si myslíme, že tam peníze tečou.

Kapely, které volíme převážně z HC/punkové scény jsou podobného smýšlení jako my a proto pokrýváme převážně náklady nutné na dopravu.

Během našich benefičních koncertů informujeme kapely i návštěvníky o účelu benefice, máme k dispozici fotografie, popřípadě propagační materiály, protože chceme, aby byli všichni maximálně obeznámeni tím, proč se koncert pořádá.

Naopak nás drží nad vodou kromě chtění někomu pomoci i zúčastnění posluchači a návštěvníci, kteří na oplátku za vstupné, kterým podpoří dobrou věc, dostanou pořádnou nálož od kapel, které i nadále přijímají naše pozvání a podporují nás.

A právě díky přátelům z Dezinfekce se nám dostala možnost pomoci se zbavit získaného Anděla.

Proto vzhůru do dražby a nebojte se toho - nezapomínejte, že jde opět o dobrou věc.

Motto dražby: Neztrácej naději ve věci, která ti v tuhle chvíli přijde nesmyslná, tak jako neztrácí naději ten, kterému zrovna v ten okamžik pomůžeš.

Zdraví a děkují Budweis Ladies

Web: https://bandzone.cz/fan/budwaisladies
Mail: BudwaisLadies@centrum.cz 

FB: https://www.facebook.com/Budweis-Ladies-356788534520706/ 

dezinfekce

...slovy ostatních...


...energický hardcore/punk s vlastním ksichtem, který je svižný a intenzivní.  (Abysszine)

...hardcorepunkový nářez, jehož základní charakteristiky jsou naprosto očekávatelné a nepřekvapující. Rychlost, svižnost, hrubozrnnost, syrovost, agrese, razance, hluková intenzita, ale také přiměřená melodičnost, to vše se zde nachází v množství větším než malém. Nejde samozřejmě o nic nového, jenže když se k tomu připočítá povedený zvuk či vysoká interpretační přesvědčivost, hned se to ocitá na té hornější hranici žánrového ghetta. (the Aardvark)

...Dezinfekce, jejíž početí se datuje do roku 1991, se bez pardonu dá označit za matadory naší hardcore punk scény. Za léta své existence si vypracovali sound, který je dobře identifikovatelný a svým způsobem i originální...zatímco ostatní kapely půjdou do kopru, začnou hrát něco jiného nebo podlehnou tržnímu mamonu, tady sázíte na jistotu...(Kids and Heroes)  

...svou přímočarostí a energií evokuje staré nahrávky hard core - punkových kapel někdy do první poloviny devadesátých let... (Vinyl Disk Musick)

...Máte pocit, jako že jste přitlačeni ke zdi a musíte se s tím náporem nějak poprat. Zřejmě vám v hlavě neuvízne nějaký vyložený hitsong, ale jako celek to má neskutečnou sílu. Stojí to na pevných nohách. Roky proveřené hardcore/punk postupy prostě udrží všechno...(Periferia.cz)